Doprava-osôb - Preprava osôb do Chorvátska

  Úvod |  Kontakt |  Cenník |  ** AKCIA** |  Referencie

 

   Preprava pre 4 -7 osôb do Chorvátska cena 100€ pri 1000km na osobu

Jednosmerná expresná preprava komfortným autom s  klimatizáciou vhodná pre 5 až 7 osôb.
Podľa želania klienta jazdíme kedykoľvek a kamkoľvek. Vykonávame operatívnu dopravu klimatizovaným mikrobusom  do miest  Pula, Rovinj, Vrsar, Zelena Laguna, Poreč, Lanterna, Novigrad, Umag

Chorvátsko je ideálna krajina  na  letnú dovolenku pre Vás z týchto dôvodov:

-       Priezračné čisté more s vysokým obsahom jódu a soli

-       Množstvo piesočnatých pláží, borovicových a olivových hájov

-       Starobylé mestá a mestečká zapísané v zozname kultúrnych pamiatok UNESCO

-       Príbuznosť slovenského a chorvátskeho jazyka umožňuje bezproblémovú komunikáciu

-       Chorváti sú milí, pohostinní a priateľskí ľudia

Dĺžka morského pobrežia 6 278 km, z čoho je 4 398 km ostrovov, morských útesov a brál (celkom ich je 1244 a z toho len 50 je obývaných). Najväčšie ostrovy sú Krk a Cres.

 

Chorvátsko sa delí na 3 základné časti:

 

-       Istria  

-       Kvarner  

-       Dalmácia

 

Istria

Tento najväčší polostrov Jadranu je najživšou a turisticky najvyspelejšou oblasťou Chorvátska. Vstupnou bránou na Istriu je stredoveké mestečko Umag, ktorého história siaha do rímskych čias. Malebné mestečko Novigrad priťahuje svojou históriou, ešte z čias benátskej republiky sa tu zachovali opevnenia. Poreč je najznámejšie a najvyhľadávanejšie mestečko, ktoré predstavuje jedno z najstarších osídlení istrijského polostrova. Vrsar je mestečkom s typickou atmosférou stredomorskej rybárskej osady, prírodne chráneným malebným prístavom a množstvom okolitých zelených ostrovčekov. Rovinj nazývaný aj „Perla Istrie“ je určite jedno z najromantickejších mestečiek celého pobrežia. Kamenné domy, úzke uličky a schodištia lákajú k prechádzkam starými časmi. Pula je najstaršie a najväčšie mesto istrijského polostrova, ktorým prešli dejiny a do dnešnej doby môžeme obdivovať jeho pamiatky. Asi 10 km od Puly leží Medulin -  malá rybárska obec a zároveň najväčšie turistické centrum v okolí. K vyhľadávaným letoviskám na Istrii patrí aj Rabac, z ktorého je nádherný výhľad na Kvarnerský záliv.

 

Severná Dalmácia

Začína od Starigradu po Split, má malebné členenie s množstvom ostrovov od Ugljanu cez Dugi Otok, Pašman až po najmenšie ostrovčeky. Medzi najznámejšie turistické centrá patrí známe prístavné mesto Zadar s množstvom antických a stredovekých pamiatok. Asi 30 kilometrov od Zadaru leží živé mestečko Biograd na Moru  s mnohými reštauráciami, obchodmi, hotelmi a športovými centrami, tiež bohaté na kultúrne dedičstvo. Šibenik je starobylé mesto rozprestierajúce sa nad nádherným zálivom pri ústí rieky Krka. Pre svoje historické pamiatky patrí medzi najnavštevovanejšie mestá. 11 km od Šibeniku v širokej zátok  ležia Vodice, sú známym letoviskom s mnohými hotelmi, súkromnými apartmánmi, kempingom a prístavom pre motorové člny a jachty. V starom meste vábia dovolenkárov početné reštaurácie a kaviarne, pouliční maliari, či kultúrne programy. Severnú Dalmáciu ukončuje viac ako dve tisícročia staré mesto Trogir. Architektonický ráz si zachoval prevažne z obdobia vlády Benátok.

Makarská riviéra

Je charakteristická kilometrami kamienkových a štrkových pláži a exotickou stredomorskou vegetáciou na veľkolepom pozadí vápencového masívu Biokovo. To všetko prispieva k tomu, že Makarská riviéra má všetky predpoklady, aby sa stala  oázou vašej vysnívanej dovolenky.
Medzi atraktívne a vyhľadávané letoviská Makarskej riviéry patria Brela, Baška Voda, Tučepi, Igrane, Podgora, Gradac a Drvenik. Malé rybárske dedinky tiahnúce sa pobrežím priamo pod ohromujúcim pohorím Biokovo sú popretkávané romantickými palmovými promenádami. Každá z dediniek má svoju starovekú históriu, ktorá pohladí vaše zmysly. Najväčším centrom je mesto Makarska.

Kvarner

Kvarnerská riviéra je úzky pruh pobrežia, nad ktorým sa vypínajú svahy masívu Učka. Je to oblasť tradičných kúpeľných miest od Lovranu, Ičiči a Opatije, cez najvýznamnejší prístav Rijeku až po Crikvenicu, Novi Vinodolski a Karlobag s desiatkami obývaných i neobývaných ostrovov.
Najväčším a zároveň najbližším stredoeurópskym ostrovom na Jadrane je ostrov Krk, ktorý s pevninou spája most pri obci Kraljevica. Známe sú letoviská Malinska, Njivice, Šilo i Baška.
Kopcovitý, vápencový ostrov Rab je považovaný za jeden z najpríťažlivejších na Jadrane. Leží medzi ostrovmi Krk na severe a Pag na juhu. Hlavnými letoviskami sú Rab, Lopar, Suha Punta a atraktívna dlhá piesočnatá pláž s borovicovým lesom Rajska Plaža.
Pag je spolu s Cresom a Hvarom jedným z najdlhších ostrovov Jadranu. Pag je známy výrobou syra, ktorý sa podobá na parmezán a je tiež vyhľadávaný pre krásne štrkové pláže. Najznámejšie letoviská na ostrove sú hlavné mesto ostrova Pag a Novalja.

 

Stredná Dalmácia

Rozkladá sa od Splitu po Ploče. V samotnom srdci Dalmácie, pod útesmi pohoria Biokovo, sa rozprestierajú nádherné štrkovité pláže, nespočetné zátoky, olivové háje, priezračné more a práve tu začína oáza vašich dovolenkových snov – Makarská riviéra.
Omiš sa nachádza v kaňone rieky Cetiny, obklopujú ho mohutné bralá. V súčasnosti je Omiš turistickým mestečkom s pestrou turistickou ponukou na tridsaťpäť kilometrov dlhej riviére, pre ktorú je typické množstvo malebných pláží a jedinečných rybárskych dediniek. Z jednej strany Omišu je Duče a z druhej Nemira.

Korčula

Ostrov Korčula patrí spolu s Hvarom a Bračom do trojice najznámejších dalmatínskych ostrovov. Od Orebiča na polostrove Pelješac ho delí len 1270 m široký prieplav. Strediskom ostrova je rovnomenné mestečko Korčula – patrí k tým stredovekým jadranským osadám, ktoré boli vo veľkej miere zachované v podobe, ktorú získali v 13. a 14. storočí. V architektúre prevláda gotika a renesancia.
Od mesta Korčula je približne 40 kilometrov vzdialené letovisko
Vela Luka  s takmer 5000 miestnymi obyvateľmi. Toto letovisko sa rozvinulo začiatkom 19. storočia. Nachádza sa v hlbokej chránenej zátoke. V okolí je mnoho zátok vhodných na kúpanie. Jednou z atrakcií je blízky ostrovček Ošjak. 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
www.doprava-osob.sk - Red Global s.r.o. Obchodná 39,  811 06  Bratislava - Staré Mesto               
   IČO:48094757   DIČ:2120102567   Tel
GPS : 48.1480736   17.1113042